KOMPLETIRANO 7. KOLO: Universitas preuzeo vrh!

23755128_133773610660934_8946665279089605719_n

Kompletirano je 7. kolo 2. HMNL-jug, a od svih susreta izdvaja se veliki derbi u kojem je na splitskim Gripama Universitas slavio protiv Ulmissuma (3:2) i preuzeo vrh ligaškog poretka.

23622174_133773020660993_3943814785416356816_n

Prvi je to gubitak bodova ove sezone za Omišane, dok su “studenti” nakon remija kod Murtera u 1.kolu upisali šestu pobjedu u nizu. Prethodno su na Gripama Mejaši i Kijevo podijelili bodove odigravši 3:3, a večer futsala u Splitu su zaokružili u gradskom derbiju Split Tommy II i Genius.

UNIVERSITAS – OLMISSUM  3:2 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Crnjac (2′), 1:1 M.Kolobarić (11′) 1:2 ag-Crnjac (14′), 2:2 A.Peša (24′), 3:2 Mijić (37′)

U derbiju ne samo kola već i cijele lige splitski Universitas je slavio protiv omiškog Olmissuma rezultatom 3:2!

U sjajnoj utakmici pred sjajno popunjenim tribinama dvorane na Gripama “studenti” su pokazali veliku želju za pobjedom, te su na koncu nagrađeni trijumfom koji im donosi preuzimanje čelne pozicije na ljestvici.

23794858_133773273994301_1896230879316827184_n

Već u 2. minuti Crnjac dovodi domaćina u vodstvo, no golom kolobarića gosti dolaze do izjednačenja, a nedugo zatim Crnjac nesmotreno autogolom donosi gostima minimalnu prednost nakon prvih 20 minuta. U 24. minuti Trivković igra rukom u svom kaznenom prostoru, zbog čega je i isključen, a Ante Peša iz penala zabija za 2:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 37.minute kada Mijić zabija za veliko slavlje domaćih, 3:2! Olmissum je tako pretrpio prvi ovosezonski poraz, a Universitas ostaje kao jedina neporažena momčad lige na vrhu ljestvice.

Tekst: CRO Futsal

Fotografije: AFC Universitas Split